5 najlepszych ról Caseya Afflecka

Tegoroczny zdobywca Oscarów jest aktorem dość specyficznym. Nie jest to ktoś, kto gra w samych dobrych produkcjach. Dodatkowo nie często w nich występuje. Wszyscy kojarzą go jako młodszego brata Bena Afflecka, który wydaję się być jego przeciwieństwem. Skromniejszy i młodszy brat Bena ma jednak to coś w sobie, co idealnie sprawdziło się w niektórych rolach. Zdecydowanie ma talent. Osobiście uważam, że przyznanie mu tej najważniejszej nagrody było czymś jak najbardziej w porządku. Do tego dochodzi jeszcze Złoty Glob, BAFTA, Critics Choice, Satelity.. i wiele innych, które zostały mu przyznane za rolę w fantastycznym „Manchester by the Sea”. Jest to niewątpliwie idealna rola dla tego aktora.

Manchester by the Sea – Lee Chandler

Lee Chandler urzekł mnie swoją normalnością, spokojem. Był skryty, małomówny i powściągliwy w okazywaniu emocji.. był po prostu załamany. Gołym okiem można było dostrzec ból, jaki mu towarzyszył po ogromnej stracie. To jest bez wątpienia rola życia Caseya, a zarazem idealna rola dla aktora, któremu pisane są życiowe role.


Gdzie jesteś, Amando- Patrick Kenzie

Film produkcji i reżyserii brata Caseya, zagrał tu Patricka Kenzie. Prywatnego detektywa, który pomaga w odnalezieniu małej Amandy. Tak jak wspomniałam wyżej, on jest stworzony do tego typu filmów, tak emocjonalnych.


Czas próby- Ray Sybert

Tutaj musiał wcielić się w starszego oficera, który musiał zmotywować marynarzy do walki o życie podczas ogromnej burzy.


Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda- Robert Ford

Frustracja, nienawiść i strach? To wszystko oddaje Casey Affleck w filmie, który obok Westerna tylko trochę sobie stoi. Jego bohater początkowo nie pasuje do tego klimatu, jednak wszystko zmienia się z kolejnymi minutami filmu.


Psy mafii- Chris Allen

Casey wcielił się w policjanta, który chciał coś zmienić w tym zepsutym świecie.. Czy mu to się udało?


Która rola Caseya Afflecka przypadła wam do gustu?