Premiery filmowe: kwiecień 2017

Mam wrażenie, że to nie jest dobry miesiąc dla kina.. aż chce się krzyknąć „nareszcie”, bo nowy rok był przepełniony dobrymi premierami i wydarzeniami ważnymi dla maniaków filmowych. Kwiecień choć słabszy to też zasługuje na osobny post wyróżniający ciekawe filmy.

No i nareszcie bez większych wyrzutów mogę skupić się na serialach i produkcjach starszych. Lecz tymczasem najciekawsze premiery(moim zdaniem) tego miesiąca:

Carrie Pilby

Tytułowa bohaterka to świeża absolwentka Harvardu. Dziewczynie wydaje się, że jako jedyna na tym zakłamanym świecie pozostała normalna. Przez co też widziana jest jako egoistka pozbawiona przyjaciół oraz możliwości na znalezienie drugiej połowy i faceta(skąd ja to znam). Za namową terapeuty robi listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem. Wraz z odhaczaniem kolejnych punktów przystosowuje się do świata którym wcześniej gardziła.


Pakt krwi

Bracia JP i Mikey nie utrzymują kontaktów od dobrych kilku lat, wszystko się zmienia gdy jeden z nich zostaje porwany. Załamany brat szuka możliwości na znalezienie Mikeya i odzywa się do starego znajomego detektywa Sala. Razem rzucają wyzwanie mafii, która stoi za porwaniem.


Szybcy i wściekli 8

Kolejna odsłona szybkich i wściekłych. Tym razem przerwany zostaje miesiąc miodowy Dominica i Letty. A wszystko za sprawą tajemniczej kobiety, która ponownie wciąga Dominica w świat zbrodni.


Dzieciak rządzi

Życie 7-letniego Tima zmienia się za sprawą młodszego brata. Tim orientuje się, że małe dziecko ubrane w garnitur i noszące teczkę jest zagrożeniem dla jego pozycji w rodzinie.  Trzeba przyznać, że jest to dość dziwnie zapowiadająca się animacja.


Porto

Jake i Mati mieszkają w portugalskim Porto. W przeszłości doszło między nimi do intymnego kontaktu, przez co trzymają teraz do siebie dystans. Poszukując jednocześnie radosnych i bolesnych wspomnień bohaterowie przeżywają zaskakujące spotkanie, podczas którego czas zatrzymał się dla nich na jedną noc.


Uciekaj!

Afroamerykanin wiąże się z białoskórą Amerykanką. Postanawiają spędzić kilka dni w posiadłości rodzinnej dziewczyny. Jednak planowany czas nie będzie tak przyjemny jak to mogło się im wydawać. Horror o dość nietypowej fabule.


Musicie przyznać, że pomimo małej ilości ciekawych filmów zebrało się sporo gatunków. Zatem każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.