Premiery filmowe: październik 2017

Październik dobiega już końca, słońca i dnia coraz mniej. Temperatura też nie dopieszcza i choć jesień kojarzy nam się z ciepłym kocem i herbatą to można spędzić ją nieco inaczej, w kinie. Ciekawych premier filmowych jest wiele, więc możemy śmiało wybierać w komediach, dramatach no i horrorach. Halloween musi być straszne.. no, a przynajmniej z definicji. Najlepsze premiery filmowe tego miesiąca:

Blade Runner 2049

Oficer K odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości zrujnowanego już społeczeństwa. Postanawia więc znaleźć najlepszego z łowców androidów o jakim słyszał – Rick Deckard. Jednak on ukrywa się od 30 lat i zadanie to nie jest najprostsze. Odnalezienie Ricka to jedynie początek tego, z czym przyjdzie mu się zmierzyć.

Długo wyczekiwany film, z tego też powodu warto przekonać się jak poradził sobie Denis Villeneuve w  tym trudnym zadaniu.


Krucyfiks

Ojciec Anton trafia do więzienia. Powód? Zabójstwo opętanej zakonnicy, nad którą sprawował egzorcyzmy. Dla jednych to prosta sprawa, jest winny i tyle. Jednak pewna dziennikarka śledcza zainteresowała się całą sprawą i wyrusza w miejsce zdarzeni, a tam okrywa jeszcze więcej nieprawidłowości.


Twój Vincent

Obrazy Vincenta van Gogha opowiadające o śmierci artysty.. Czyli coś zupełnie innego w kinach.


Nasz najlepszy rok

Juliette ma wiele na głowie, w tym również prowadzenie starej podupadającej winnicy. Żeby interes wrócił do lat świetności musi zaangażować w to swoich pokłóconych ze sobą braci.


Geostorm

Globalny klimat jest kontrolowany przez sieć satelitów. Jednak dzieję się z nią coś nie tak, zbliża się wielka burza. Aby ją powstrzymać dwóch braci zostaje wysłanych na misję usunięcia awarii sprzętu ratującego świat od wielkich klęsk żywiołowych.


Pomiędzy nami góry

Para obcych ludzi zostaje na siebie skazanych gdy ich samolot rozbija się w górach. Są zdalni tylko na siebie, muszą walczyć o życie i znaleźć wyjście z kłopotliwej sytuacji.. Tylko jak?! Wokół same góry i oni.  Jedno jest pewne, kobieta nie zdąży na ślub, a mężczyzna na konferencję.


Thor: Ragnarok

Asgard zagrożony jest Ragnarokiem, nordycką apokalipsą. Pozbawiony swojego młota Thor musi znaleźć sposób by pokonać swoich wrogów i powstrzymać asgardzki świat od zagłady.  Na dodatek musi walczyć ze swoim sprzymierzeńcem- Hulkiem.

Niby Thor jakiego już znamy, jednak jest to film przedstawiający ogromne zmiany w sposobie przedstawiania historii Marvela.


Piła: Dziedzictwo

Martwi ludzie pojawiają się w całym mieście. Wszyscy zginęli w dziwny i przerażający sposób. Badania wykazują również, że sprawcą może być nieżyjący już John Kramer.. Jigsaw.

Kultowy horror wraca na ekrany naszych kin z kontynuacją makabrycznych czynów.


Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Wimbledon 1980. Finały mecz.  Björn Borg broni swojego tytułu mistrza jednak nikt nie wie, że jest wykończony fizycznie i psychicznie. Jego rywalem jest John McEnroe, pełen determinacji tenisista.


Czyli najlepsze premiery kinowe października 2017. Blade runner 2049, Krucyfiks i Thor: Ragnarok to moi faworyci, a wasi?