Premiery filmowe: listopad 2017

Niedawno witaliśmy nowy rok, a teraz już możemy usiąść i podsumować go. No chyba, że macie jeszcze wielkie plany na pozostałe dwa miesiące, to z podsumowaniem poczekajcie. Moje podsumowanie filmowe już powoli się robi. No nie samo, ale sie robi. Wracając jednak do tematu wpisu, filmy tego meisiąca. Listopad znany jest z wielu rzeczy.. jednak w kinie możemy się spodziewać już świątecznej tematyki. Niestety, przynajmniej dla mnie niestety bo uważam, że jest to zbyt wcześnie. Oto najlepsze premiery listopada:

Mother!

Ona i On prowadzą idealne życie, a przynajmniej tak ono wygląda. Ich związek zostaje poddany testowi, bo do ich zamkniętego na zamek życia wkracza kobieta i mężczyzna.. Z zaskoczenia. Ona znana również jako matka będzie musiała przemyśleć swoją postawę.

Tak, opis brzmi dziwie i film też taki będzie. Być może to obsada jest kluczem tego? Jennifer Lawrence,  Javier Bardem, Ed Harris i Michelle Pfeiffer.


Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta

Tym razem „idealne” mamuśki muszą sobie poradzić z wyzwaniem świątecznym. Jak zorganizować rodzinne święta by ich własne matki były zadowolone?

Kolejna amerykańska komedia, tym razem w barwach „świątecznych”. Spróbuję, tak aby nie wyszło, że jestem anty-świąteczna i anty-komediowa.


Suburbicon

Gardner prowadzi spokojne życie, w spokojnym miasteczku. Suburbicon, bo tak nazywa się miasteczko będące reklamą dobrobytu i idealnego życia w Ameryce. Wszystko jednak się zmienia, gdy dochodzi do włamania i zabójstwa.

Mój nr. 1 tego miesiąca. Obym się nie zawiodła.


Liga Sprawiedliwości

Najlepsi z najlepszych tworzą tytułową Ligę Sprawiedliwości. Jak mówi sama nazwa, będą walczyć o sprawiedliwość na świecie. Muszą stawić czoła temu, czemu nie są w stanie podołać „normalni” ludzie.

Bohaterowie z nadludzkimi możliwościami zwalczają czarne charaktery. Czyli wszystko to, za co cenimy komiksowe ekranizacje ostatnich lat.


Morderstwo w Orient Expressie

W luksusowym pociągu zostaje zabity wpływowy amerykański biznesmen. Kto dokonał tego aktu? Hercule Poirot próbuje się tego dowiedzieć. Podróż ta okazuję się grą, a pasażerowie muszą w nią zagrać by przetrwać.

Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, który wcielił się również w główną postać – detektywa rozwiązującego sprawę morderstwa w najsłynniejszym pociągu świata.


I jak, wybraliście swój nr. 1 wśród premier kinowych tego miesiąca?