Shakes & Fidget – gra prawie idealna w swoim gatunku

Gier przeglądarkowych jest wiele. Era tych produkcji nie mija, choć kilka lat temu właśnie na to się zapowiadało. Zapewne każdy większy bądź mniejszy fan gier miał okazję spróbować jakiejkolwiek gry na przeglądarce. Jednak nie mam na myśli tutaj tytułów jakie znajdziemy wpisując „gry dla dziewczynek”, „gry dla chłopców”. Choć strach pomyśleć, jakie strony mogą być otagowane takimi hasłami. W każdym razie chodzi o gry, na które stać każdego i to nie dlatego, że są darmowe, chociaż i o tym nieco później. Sęk w tym, że nie wymagają budżetowego sprzętu, bo po prostu działają na każdej jednej przeglądarce. Tej na komputerze, tablecie czy nawet telefonie.

Shakes i Fidget to jedna z tych gier, która niespodziewanie wspięła się na wyżyny w swoim gatunku, serio. Grają w nią zarówno dzieciaki jak i dorośli. Wszystko dlatego, że wchodząc do jej świata mamy dostęp do wielu humorystycznych przygód, na dodatek wszystko jest oprawione w sympatyczną grafikę. Jednak nie wszystko jest takie kolorowe jak się wydaje, wiele zależy od tego jakie decyzje podejmujemy. Najważniejsza pada już na początku – postać. Wybór odpowiedniej profesji nie jest łatwy, bo do niej musimy dopasować rasę bądź odwrotnie. Oczywiście naszą decyzją może być również wybranie jej losowo, jednak musimy liczyć się z tym, że przepadły nam dodatkowe punkty umiejętności. Z kolei one wpływają na całą rozgrywkę.

Wszystko jest ze sobą tak powiązane, że nie wystarczy ślepe klikanie w pierwsze lepsze okienko by trafić do top 100 graczy. Jednak nie chce tutaj omawiać tego jak działa sama gra, choć kusi i być może się pojawi takie coś w najbliższym czasie.

Pierwszy raz trafiłam na grę dobre lata temu, no zgaduję, że to były jej początki. Wówczas istniał jeden świat i porównując do aktualnych opcji gry twórcy ostrożnie dodawali dodatkowe elementy. W czym jednak tkwi jej sekret, nie wszystkie gry przeglądarkowe miały szansę przykuć uwagę ludzi na tak długi czas i z pojawieniem się każdego kolejnego „świata” przykuć jej jeszcze więcej. Ba, nie tylko o uwagę tutaj chodzi. Tak jak wspomniałam, jest to gra darmowa jednak posiadająca mikropłatności. Są to grzyby, które pomagają w szybszym osiąganiu wyższego poziomu. Dodatkowo po osiągnięciu pewnego poziomu, tutaj przykładowo gildii wręcz wymagane są te grzyby by był możliwy dalszy postęp. Jednak bądźmy szczerzy, mikropłatności występują w każdej jednej grze, ale czy wszędzie są tak chętnie kupowane jak tutaj?

Sekretem tej produkcji zdecydowanie są aktualizacje, systematyczne aktualizacje wprowadzające coraz to nowsze elementy gry. Zarówno te stałe jak i okazyjne. Co ciekawe wszystkie te elementy są spójne więc nikt się nie czepia, a każdy jeden gracz chłonie kolejne zmiany z uśmiechem na twarzy.


Jeśli liczysz na więcej wpisów na temat gry Shakes & Fidget daj znać w komentarzu!