Category Archives: Starsze

Anioł śmierci

Przypominając sobie pierwszą część Kobiety w czerni, spodziewałam się czegoś innego. Zbyt szybko i  zbyt wysoko postawiłam poprzeczkę. Bo po obejrzeniu Anioła Śmierci się zawiodłam.

Niezłomny

Powodem dla którego skusiłam się do obejrzenia tengo film jest reżyserka. Cała historia wydawała mi się również ciekawa, ale to właśnie Angelina była tym konkretnym powodem. Wiecie, jako aktorka sprawdza się różnie, a jako reżyserka?

Zacznijmy od nowa

Film, w którym muzyka gra główną rolę, są emocje. Nie przesadzam, ani trochę.

Kolejny Kopciuszek

Remake ostatnio jest popularny. Ile razy jeszcze zostanie opowiedziana jedna historia zanim my jako odbiorcy zniechęcimy się całkowicie do danego tytułu. 

Jeszcze bardziej Dzika Droga

Uwielbiam filmy biograficzne, nie byłabym sobą gdybym odpuściła sobie najnowszy film z udziałem Reese Witherspoon, a dodatkowo z gatunku biograficznego.

Serena

Zwykle dramaty oglądamy kiedy mamy złe samopoczucie. Nie dlatego, że chcemy się zdołować czymś jeszcze, a dlatego, że nie musimy się śmiać z bezsensownych komedii.

Love, Rosie

Zdecydowanie wzruszający, a zarazem fantastyczny film. Historia ta na pozór błaha i wałkowana w scenariuszach filmowych od dawna jest mimo wszystko wyjątkowa.

Gra tajemnic

Idąc nominacjami oscarowymi trafiamy na kolejny film biograficzny. Można zatem zrozumieć, że najlepsze w 2014 roku były filmy oparte na historiach, tych najzdolniejszych, którzy zaistnieli w naszej historii. Tak też jest w tym przypadku, tym razem mamy do czynienia z geniuszem matematycznym.

Snajper

Film niebanalny, polecam każdemu. Złapie was za serca nie tylko życiem najlepszego snajpera w historii Ameryki, ale poprzez pokazanie wojny od środka. Wszystkich trudności z tym związanych. Całość podziwiam, Eastwood ciągle trzyma poziom i kolejny raz pokazał klasę. Gala Oscarowa coraz bliżej, a ja coraz większy

Boyhood

Film nagrywany przez 12 lat przez tych samych aktorów to zdecydowanie coś innego i mało spotykanego w kinach.